Kamila Raczyńska

Kamila Raczyńskanauczycielka treningu umiejętności psychologicznych

Ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną i wspomaganie rodziny na Akademii Pedagogiki Specjalnej, Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego INTRA oraz podyplomowe studia z zakresu wychowania seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 2004 roku głównie uczę wychowania do życia w rodzinie i pracuję jako trenerka umiejętności psychospołecznych, szkoląc pracowników oświaty w całej Polsce. Na przestrzeni lat związana byłam z wieloma organizacjami pozarządowymi, realizując projekty edukacyjne i świadomościowe (m.in. z Fundacją Dzieci Niczyje, Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton, Feminoteką, Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty), współpracowałam również z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, Regionalnymi Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli, Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przez 4 semestry wykładałam pedagogikę studentom podyplomowym Uniwersytetu Warszawskiego. Trochę publikowałam dla wydawnictwa Wiedza i Praktyka oraz odpowiadałam na listy czytelników magazynów Victor Gimnazjalista i Cogito.
W naszym zespole prowadziłam zajęcia na Bednarskiej, Raszyńskiej i w „Kuroniu”.

Na Startowej prowadzę tajemniczy przedmiot TUP, czyli Trening Umiejętności Psychologicznych oraz pełnię funkcję drugiej, obok Joli Kazimierczak, pedagożki szkolnej.

Uważam, że jesteśmy w stanie nauczyć się komunikowania własnych potrzeb i tworzenia pozytywnych relacji z innymi, tylko najpierw musimy nauczyć się mówić i słuchać. To, między innymi, staram się przekazać moim uczniom i uczennicom.

Prywatnie interesuję się sportem (jestem instruktorką), literaturą (ponad wszystko kocham reportaże) oraz tzw, „zdrowym odżywianiem się” (staram się promować dietę wegetariańską w żywieniu sportowców). I jak widać na załączonym zdjęciu – kocham koty!

Komentarze są wyłączone.