Fotorelacja: Wyjazd inspiracyjny do Trójmiasta

W dniach 11-13 października pojechaliśmy w grupach inspiracyjnych do Trójmiasta – każda grupa w swoim celu, część zajęć odbyliśmy wspólnie, część – osobno. Poniżej fotorelacja z wyjazdu.

Zapraszamy!

Fotorelacja: Otrzęsiny rocznika Latający cyrk!

29 września podczas otrzęsin przywitaliśmy w naszych szkolnych progach nowy rocznik Latający cyrk, a w nim klasy Veni vidi vici oraz Walhalla. Siódmoklasistom gratulujemy przejścia rytuału otrzęsin, wspaniałych prezentacji klas, a opiekunom kreatywności, klasom trzecim i drugim cyrkowych umiejętności i stworzenia klimatu prawdziwego show. Poniżej fotorelacja, zapraszamy! Czytaj dalej…

Startowe sukcesy sportowe

fot. Łukasz Sapijaszko

W sobotę 23 września nasi uczniowie wystartowali w Mini Maratonie organizowanym w ramach imprezy towarzyszącej 39. PZU Maratonowi Warszawskiemu. Podobnie jak w zeszłym roku nie obyło się bez sukcesów:

  • Natasza Obuchowicz zajęła pierwsze miejsce!
  • Kuba Dzik 5 miejsce,
  • Maria Bak 10 miejsce,
  • Dominik Schmidt 12 miejsce.

W konkurencji startowały roczniki 2002-2003. Mieli do pokonania dystans 1500 metrów na stadionie Agrykoli.

Opiekunem naszych uczennic i uczniów był pan Łukasz Sapijaszko.

Fotorelacja: Międzynarodowy Dzień Języków

Zainspirowani pomysłami zaczerpniętymi z wyjazdów zagranicznych w ramach programu Erasmus+, 27.09 postanowiliśmy uczcić na Startowej Dzień Języków, aby zarazić pasją do nauki naszych uczniów, a także zwiększyć ich świadomość językową i kulturową. Od Monty Pythona i quizu wiedzy o językach świata, aż po mini-lekcje: japońskiego, rosyjskiego, jidysz, norweskiego i włoskiego – tak wiele wydarzyło się na naszych zajęciach. Mottem tego dnia były słowa zaczerpnięte od J.W. von Goethe’go „A Man who is ignorant of foreign languages is ignorant of his own”, a językiem roboczym był angielski. Czytaj dalej…

Projekty inspiracyjne 2017 – zapraszamy!

Spotkanie w sprawie Puszczy Białowieskiej

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach jest głośno o Puszczy Białowieskiej i media są pełne sprzecznych doniesień na temat słuszności i niesłuszności poczynań Ministerstwa Środowiska. My, ludzie odpowiedzialni za kształcenie przyszłych pokoleń, powinniśmy zasięgać wiedzy u źródła. Dlatego postanowiłem zorganizować spotkanie dla nauczycieli biologii (i nie tylko) z dr. hab. Bogdanem Jaroszewiczem, specjalistą od lasu naturalnego, jakim jest Puszcza Białowieska. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wziąć udział w wykładzie, bardzo proszę o maila na adres: j.goldstein@biol.uw.edu.pl

Dr Jaroszewicz ma wykształcenie zarówno leśnicze jak i uniwersyteckie, co gwarantuje bezstronną analizę sytuacji. Był wieloletnim dyrektorem Białowieskiego Parku Narodowego, co pozwala na dogłębne zrozumienie problemów nie tylko przyrodniczych, ale też społecznych.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 25 września o godzinie 17 w Społecznym Gimnazjum nr 20 przy ulicy Raszyńskiej 22. Spotkanie jest bezpłatne.

Istnieje możliwość zorganizowania wycieczki do Puszczy Białowieskiej z noclegiem w Teremiskach, żeby zobaczyć to, o czym będzie opowiadał dr Jaroszewicz. Koszt wycieczki obejmowałby tylko wyżywienie i dojazd. Lista chętnych na wyjazd zostanie utworzona podczas wykładu.

Proszę o rozpropagowanie tej informacji wśród osób zainteresowanych.

Z poważaniem
Jan Goldstein, nauczyciel biologii